Zveme vás na Týden pro duševní zdraví v Říčanech

Zveme vás na Týden pro duševní zdraví v Říčanech
17. 6. 2024

Pod záštitou místostarostky Mgr. Hany Špačkové zapojujeme město Říčany do celorepublikové osvětové kampaně Týdny pro duševní zdraví, která se již 34 let snaží přiblížit veřejnosti témata spojená s duševním zdravím (více na www.tdz.cz). Kampaň probíhá každý rok od 10. září a vrcholí 10. října, což je Světový den pro duševní zdraví. Společně chceme podpořit jedny z nejdůležitějších hodnot lidského bytí - zdraví, bezpečí a jistota, přátelství a otevřenost, pochopení a radost ze života v respektujícím prostředí.

Témata spojená s duševním zdravím a nemocí jsou v naší společnosti často tabuizována nebo zatížena mnohými mýty a předsudky. Proto je důležité o této problematice hovořit. Věříme, že naše aktivity v rámci Týdnů pro duševní zdraví přispějí ke zlepšení vnímání lidí s duševním onemocněním a jejich větší toleranci ve společnosti.

Téma duševního zdraví bychom rádi představili ve spolupráci s dalšími organizacemi všem obyvatelům Říčan a okolí. A na co se můžete těšit ?

16. září, 18.30 ve spolupráci s Centrem Na Fialce v Říčanech


Setkání v Centru Na Fialce bude zahájeno v 18:30 vernisáží fotografií Elišky Böhmové.

Eliška Böhmová je letitou klientkou Modrých dveří. Výstavou fotografií chce umožnit divákovi nahlédnout do její křehké duše a lépe tak pochopit její jinakost, výjimečnost a zároveň nemoc. V roce 2018, ve věku 28 let, byla Elišce diagnostikována paranoidní schizofrenie, která se projevila řadou obtíží - slyšela hlasy, měla strachy a sluchové halucinace. Zároveň Eliška trpí na bipolární výkyvy - někdy je schopna prospat celý den, jindy není schopná v noci usnout.

Eliška je již od dětství výtvarně zaměřena. Výtvarná tvorba, a v posledních letech především focení, umožňují Elišce vyjádřit její niterné pocity, obdiv a vztah k  přírodě. Proto se celou její tvorbou prolíná téma svobody, přírody, energie a nezávislosti. Možnost vystavit v Centru Na Fialce fotografická díla je pro Elišku prvním krokem na cestě ke splnění jejího životního snu a Modré dveře jsou rády, že mohou být u toho.

Benefiční promítání filmu „Zápisník alkoholičky“ začne v 19:00. Po skončení filmu bude následovat beseda s odborníky na aktuální témata z oblasti duševního zdraví.

Celovečerní film "Zápisník alkoholičky" vypráví dramatický příběh mladé ženy bojující se závislostí na alkoholu. Hlavní hrdinkou (byť se jako hrdinka mnohdy nepůsobí) je mladá maminka, která se rozhodla nevzdat, nastoupit léčbu a bojovat se svým démonem i o svou rodinu. Jak těžké je si problém s pitím přiznat? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Kde vzít sílu se léčit a co následuje poté? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá autentická a upřímná filmová zpověď abstinující alkoholičky.

Výtěžek z benefičního promítání bude věnován na podporu neziskové organizace Modré dveře.

 17. září, 18.00 ve spolupráci s Husovou knihovnou Říčany


Duševní zdraví dětí a dospívajících je aktuální téma. Dobrá komunikace v rodině, vzájemná důvěra a respekt jsou důležité pro posílení odolnosti dětí. Právě těmto principům se detailně věnují manželé Alena a Jan Vávrovi, zkušení psychologové a psychoterapeuti jak ve své knize Rodičovství jako cesta, tak ve své praxi. Na konkrétních situacích nám ukáží, jak důležité principy vhodně používat. Chcete se dozvědět více? Přijďte!

Vstupné je dobrovolné.

Své místo si můžete rezervovat na: Zdravá komunikace v rodině aneb jak podpořit duševní zdraví dětí a dospívajících na 17. září 2024 v 18:00 | Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú. (reservio.com)

 18. září, 10.00 a 16.00, Modré dveře Říčany


Zveme vás na mimořádnou ranní a podvečerní lekci jógy v přírodě zakončenou společným občerstvením.

Od 10:00 hodin: Přijďte si k nám vyzkoušet ranní lekci Vinyasa Flow jógy, která Vás po ránu hezky rozehřeje. Jedná se o dynamický druh jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem (vinyása = "spojení"). Určujícím prvkem pro tempo cvičení je rytmus dechu - během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé v přirozeném rytmu. Cvičení vinyása jógy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život "tady a teď". . ✨

Společné cvičení bude zakončeno zdravým občerstvení v jógovém stylu.

Vstupné na ranní lekci jógy je dobrovolné.

Své místo si můžete rezervovat na: Ranní jóga - TDZ na 18. září 2024 v 10:00 | Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú. (reservio.com)

Od 16:00 hodinZveme Vás na podvečerní relaxační jógu, u které si krásně odpočinete, napojíte se sama na sebe a protáhnete se. Nezapomeňte, že cvičení jógy má pozitivní vliv na duševní zdraví a duševní well-being, pomáhá k relaxaci, všímavosti, regulaci dechu, a může také pomoci rozvíjet duchovní aspekty života. 

Společné cvičení bude zakončeno zdravým občerstvení v jógovém stylu.

Vstupné na podvečerní lekci jógy je dobrovolné.

Své místo si můžete rezervovat na: Podvečerní jóga - TDZ na 18. září 2024 v 16:00 | Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú. (reservio.com)

19. září, 19.00, ve spolupráci s Kulturním centrum Labuť


Pro všechny, kteří milují dobrý český humor, jsme připravili opravdovou lahůdku! Populární dvojka Adéla a Dalibor Gondíkovi přijedou NA KUS ŘEČI k nám do Říčan. Když se řekne Dalibor Gondík, všechny hned napadne Adéla Gondíková. Málokteří čeští showbyznysoví sourozenci jsou spolu tak úzce spjatí. V současné době už se tolik nepotkávají pracovně, ale v minulosti to byla velká jízda a opět bude.
Tato známá talk show bude o vyprávění zážitků a příběhů z bohatého života Dalibora a Adély Gondíkových a života jejich přátel. Program se skládá z nových humorných příběhů, tak se máte na co těšit!

Toto si nemůžete nechat ujít a přitom podpoříte činnost naší organizace. Rezervujte si své místo již nyní!

Vstupenky si můžete zakoupit na: Vstupenky on-line | Kulturní centrum Labuť (kclabut.cz)

Výtěžek z benefičního večera bude věnován na podporu neziskové organizace Modré dveře.

Těšíme se na setkání s vámi, ať si vybere kteroukoliv z akcí nebo s námi budete celý týden!

Partneři Týdne duševního zdraví v Říčanech:

Darujte

Darujte

Sledujte nás

          

Kontakty

Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú.

sídlo organizace:

Tyrše a Fügnera 105/7, 251 01 Říčany - Radošovice

další centra: 
Hornokrčská 707/7, 140 00 Praha 4 - Krč
Nám. Smiřických 39,  281 63 Kostelec n. Č. lesy

Dat. schránka: s38nup5
IČ: 22768602

Číslo účtu veřejné sbírky: 43-4444070227/0100
Číslo běžného účtu: 107-1066130267/0100