Modré dveřePraha

Pěstounská péče

Chcete-li uzavřít dohodu o výkonu pěstounské péče, nebo získat víc informací ohledně našich služeb kontaktujte:

Bc. et Bc.. Martin Galbavý, tel.: 606 602 605, email: martin.galbavy@modredvere.cz

Služby pro pěstouny a adoptivní rodiče

Pro koho jsou služby určeny?

 • Pro děti v pěstounské péči a v adopci a pro jejich sourozence.
 • Pro pěstouny.
 • Pro adoptivní rodiče.
 • Pro zájemce o všechny typy náhradní rodinné péče z Prahy a Středočeského kraje.
 • Pro každé dítě, které se na pracovníka organizace obrátí s žádostí o pomoc z důvodů ohrožení svého života nebo porušování práv (dle §6 zákona o SPOD).

Pokud byste se chtěli dozvědět více o našich službách, neváhejte nás kontaktovat. Domluvíme si osobní schůzku, na které Vás se službami seznámíme podrobněji. Schůzka může proběhnout v našich prostorách v Praze , nebo po dohodě na jiném pro Vás vhodném místě. Dozvíte se také, za jakých podmínek je možné služby využívat. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Doprovázení 

Dne 19. 6. 2017 Krajský úřad Středočeského kraje udělil naší organizaci pověření k výkonu sociálně-právní ochrany v tomto rozsahu:

 • Uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče (ve smyslu § 47b zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů).
 • Poskytování výchovné a poradenské péče při výkonu pěstounské péče osobě pečující, s níž uzavřelo dohodu o výkonu pěstounské péče (ve smyslu § 47b zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů), a sledování výkonu pěstounské péče této osoby.

Posláním služby Doprovázení je poskytování podpory pěstounským rodinám tak, aby pěstouni měli podmínky pro zvyšování kvality péče o jim svěřené děti, a zároveň aby děti měly v náhradní rodině podmínky pro svůj nejlepší vývoj. 

Poskytujeme pěstounům:

 • Dohody o výkonu pěstounské péče (tzv. doprovázení pěstounů).
 • Povinné vzdělávání
 • Psychoterapeutickou podporu pro pěstouny i jejich děti.
 • Asistovaný kontakt

My Backpack

Metoda My Backpack vznikla jako podpůrný nástroj pro práci v oblasti náhradní rodinné péče. Metoda pomáhá sociálním pracovníkům, pěstounům, poručníkům, či adoptivním rodičům mluvit s dětmi o těžkých tématech, jakými jsou třeba okolnosti a důvpdy jejich odchodu z původní rodiny do rodiny nové.

Základem práce s metodou je příběh káčátka, které musí odejít z původní rodiny do rodiny nové. Animovaný příběh, který dětem pomáhá pochopit situaci káčátka (a také svoji), začíná v okamžiku, kdy si káčátko balí batůžek a stěhuje se do domu své nové rodiny. Při následné individuální práci s dítětem se vytváří vlastní jedinečný příběh každého daného dítěte. Vytvoření uceleného životního příběhu je důležité pro rozvoj jeho identity, napomáhá k zakotvení v životě a k vytváření uspokojivých mezilidských vztahů.

Terapie hrou

Terapie hrou je pro dětí tím samým, čím je pro dospělé poradenství. Hra je pro děti přirozený způsob komunikace. V herně se hračky používají jako slova a hra je řečí dítěte. Dětem jsou v terapii poskytnuty speciální hračky, které jim umožní vyjádřit to, co se jim těžko vyjadřuje slovy.

Daruj

Podpořte nás

ČÍSLO ÚČTU 107-1066130267 / 0100
DÁRCOVSKÁ DMS

DMS MODREDVERE 30
DMS MODREDVERE 60
DMS MODREDVERE 90

na číslo 87 777
více info zde

Děkujeme každému za jakoukoli formu pomoci.

Blog

Kontakty

Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú,
sídlo organizace: náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy, 281 63
další centra: 
Praha Hostivař, K Horkám 23
Říčany, Tyrše a Fügnera 105/7

dat.schránka: s38nup5
IČ:22768602
generální ředitelství a statutární orgán:
+420 725 830 830