Modré dveřePraha

Pěstounská péče

Chcete-li uzavřít dohodu o výkonu pěstounské péče, nebo získat víc informací ohledně našich služeb kontaktujte:

Mgr. Radka Dydňanská, Ph.D. tel.: 727 864 932, email: vykonny.reditel@modredvere.cz 

Služby pro pěstouny a adoptivní rodiče

Pro koho jsou služby určeny?

 • Pro děti v pěstounské péči a v adopci a pro jejich sourozence.
 • Pro pěstouny.
 • Pro adoptivní rodiče.
 • Pro zájemce o všechny typy náhradní rodinné péče z Prahy a Středočeského kraje.
 • Pro každé dítě, které se na pracovníka organizace obrátí s žádostí o pomoc z důvodů ohrožení svého života nebo porušování práv (dle §6 zákona o SPOD).

Pokud byste se chtěli dozvědět více o našich službách, neváhejte nás kontaktovat. Domluvíme si osobní schůzku, na které Vás se službami seznámíme podrobněji. Schůzka může proběhnout v našich prostorách v Praze , nebo po dohodě na jiném pro Vás vhodném místě. Dozvíte se také, za jakých podmínek je možné služby využívat. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Doprovázení 

Dne 19. 6. 2017 Krajský úřad Středočeského kraje udělil naší organizaci pověření k výkonu sociálně-právní ochrany v tomto rozsahu:

 • Uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče (ve smyslu § 47b zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů).
 • Poskytování výchovné a poradenské péče při výkonu pěstounské péče osobě pečující, s níž uzavřelo dohodu o výkonu pěstounské péče (ve smyslu § 47b zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů), a sledování výkonu pěstounské péče této osoby.

Posláním služby Doprovázení je poskytování podpory pěstounským rodinám tak, aby pěstouni měli podmínky pro zvyšování kvality péče o jim svěřené děti, a zároveň aby děti měly v náhradní rodině podmínky pro svůj nejlepší vývoj. 

Poskytujeme pěstounům:

 • Dohody o výkonu pěstounské péče (tzv. doprovázení pěstounů).
 • Povinné vzdělávání
 • Psychoterapeutickou podporu pro pěstouny i jejich děti.
 • Asistovaný kontakt

My Backpack

Metoda My Backpack vznikla jako podpůrný nástroj pro práci v oblasti náhradní rodinné péče. Metoda pomáhá sociálním pracovníkům, pěstounům, poručníkům, či adoptivním rodičům mluvit s dětmi o těžkých tématech, jakými jsou třeba okolnosti a důvody jejich odchodu z původní rodiny do rodiny nové.

Základem práce s metodou je příběh káčátka, které musí odejít z původní rodiny do rodiny nové. Animovaný příběh, který dětem pomáhá pochopit situaci káčátka (a také svoji), začíná v okamžiku, kdy si káčátko balí batůžek a stěhuje se do domu své nové rodiny. Při následné individuální práci s dítětem se vytváří vlastní jedinečný příběh každého daného dítěte. Vytvoření uceleného životního příběhu je důležité pro rozvoj jeho identity, napomáhá k zakotvení v životě a k vytváření uspokojivých mezilidských vztahů.

Terapie hrou

Terapie hrou je pro dětí tím samým, čím je pro dospělé poradenství. Hra je pro děti přirozený způsob komunikace. V herně se hračky používají jako slova a hra je řečí dítěte. Dětem jsou v terapii poskytnuty speciální hračky, které jim umožní vyjádřit to, co se jim těžko vyjadřuje slovy.

Darujte

Darujte

Sledujte nás

  

CO JE U NÁS NOVÉHO?

Kontakty

Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú,
sídlo organizace: náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy, 281 63
další centra: 
Praha Hostivař, K Horkám 23
Říčany, Tyrše a Fügnera 105/7

dat.schránka: s38nup5
IČ:22768602

č. účtu: 107-1066130267/0100

výkonná ředitelka: 
+420 727 864 932


ředitelka-statutární zástupce:
+420 725 830 830