Modré dveřePraha

Rodinná mediace

Rodinnou mediaci je možné u nás absolvovat bezplatně na základě evidence v projektu Podpora ohrožených rodin (MPSV rodina 2023). Nebo Vám nabízíme rodinnou mediaci mimo projektovou evidenci, která je zpoplatněna dle aktuálních podmínek našeho ceníku.

Rádi s Vámi všechny podrobnosti o rodinné mediaci, případných termínech, možnostech zapsání do pořadníku mezi zájemce o rodinnou mediaci domluvíme na telefonním čísle 725 515 934 v čase 8h - 16h. Pokud telefon nikdo nezvedá, právě konzultujeme. Zavoláme Vám zpět. Zájemcům o rodinnou mediaci, kteří jsou zapsaní u nás na pořadníku, se s nabídkou konkrétního termínu ozývá rodinná mediátorka Veronika Kupková.

 

CO JE TO RODINNÁ MEDIACE

Rodinná mediace je proces řízený kvalifikovaným a zkušeným mediátorem. Cílem rodinné mediace je dosáhnout přijatelné dohody mezi členy rodiny a pomoci jim komunikovat efektivně ohledně jejich životní situace. Mediační dohoda vyjadřuje zájmy, potřeby a dohodu stran, není právním dokumentem.

 

JAKÉ SITUACE JE DOBRÉ ŘEŠIT RODINNOU MEDIACÍ

Rodinná mediace může být využita při různých typech sporů a konfliktů v rodině mimosoudní cestou. Nejčastěji se jedná o situaci před rozvodem, během něj nebo po rozvodu, o konflikty vyplývající z mezigeneračních sporů, o spory ohledně majetkových záležitostí, například dědictví.

 

ROZDÍL MEZI RODINNOU MEDIACÍ A RODINNOU PSYCHOTERAPIÍ

Rodinná psychoterapie se zaměřuje na léčení rodinných vztahů a na zlepšení celkové kvality života rodiny. Rodinná mediace se zaměřuje na konkrétní problémy a konflikty, které vyvstaly v rodině, a na jejich řešení. Jedno sezení rodinné mediace může trvat až 3 hodiny.

Mediátor v rodinné mediaci je zprostředkovatelem, který pomáhá stranám komunikovat a dospět společně k dohodě ohledně situace, se kterou přicházejí. Mediátor se snaží zajistit rovnováhu mezi stranami a pomáhá nalézt společné řešení, které bude přijatelné pro obě strany. Hradíte pouze čas, který aktivně využíváte k řešení Vašich problémů.

 

KDY NENÍ RODINNÁ MEDIACE VHODNÁ

Mediaci nelze provádět v případě, že jeden nebo oba účastníci nepřipouští možnost dosažení dohody formou mediace. Proces mediace vyžaduje aktivní zapojení stran a je založen na chápání zodpovědnosti jednotlivce za svůj život a řešení problémů.

 

ETICKÝ KODEX MEDIÁTORA

Mediátor se řídí etickým kodexem pracovníků organizace, který je vystaven na webu organizace. Dále se řídí etickým kodexem mediátorů, který je dostupný zde nebo na stránkách Asociace mediátorů ČR.

Darujte

Darujte

Sledujte nás

          

Kontakty

Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú.

sídlo organizace:

Tyrše a Fügnera 105/7, 251 01 Říčany - Radošovice

další centra: 
Hornokrčská 707/7, 140 00 Praha 4 - Krč
Nám. Smiřických 39,  281 63 Kostelec n. Č. lesy

Dat. schránka: s38nup5
IČ: 22768602

Číslo účtu veřejné sbírky: 43-4444070227/0100
Číslo běžného účtu: 107-1066130267/0100