Krizová pomoc pro děti i rodiče

Zajímá Vás náš projekt Krizová pomoc pro děti i rodiče? Pak jste tu správně!

Projekt je nyní zařazen do hlasování veřejnosti ve vybraných obchodech Tesco. Hlasuje se od 7.5. do 4.6. 2018.

Soutěž organizuje Tesco Store ČR a.s. a Nadační fond Tesco.

Kde hlasovat?

Praha Roztylské nám. 2772/44,

Praha Mendelova 665/13,

Praha Novodvorská 994,

Praha Náměstí Hrdinů 1634/3,

Praha Kunratice Velenická 72/2.


K čemu je náš projekt?

Místa, kde poskytujeme krizovou intervenci jsou dobře dostupná z několika okresů. Proč? V celém Středočeském kraji je totiž pouze 5 míst, kde je tato služba poskytována. A to je hodně málo na celý Středočeský kraj. Proto jsme chtěli, aby služba byla dostupná i lidem z jiných okresů než je Praha-východ. V našem projektu usilujeme o to, abychom zachovali dostupnost této služby v takovém rozsahu, v jakém ji poskytujeme nyní. Aby se lidé z širokého okolí mohli i nadále spolehnout na to, že jim tato služba bude nablízku, když to budou potřebovat. 


Jak náš projekt podpořit? 

Stačí v období od 7.5. do 4.6. 2018 nakupovat ve vybraných obchodech Tesco. Při placení obdržíte žeton, který za pokladnou vhodíte do hlasovacího zařízení. Na výběr máte ze tří projektů, ale budeme samozřejmě rádi, když svůj hlas dáte zrovna tomu našemu! 


Co je to krize?

Každý z nás má své obranné mechanismy, které používáme, abychom se vyrovnali s  obtížnými situacemi. Každý je máme jiné a používáme je jinak. Většinou jich máme víc a postupně zkoušíme jeden podruhém nebo jejich kombinaci.  Jak jsme zvyklí a naučení, abychom se s obtížou situací vyrovnali. Za pojmem obtížná situace nehledejme nic speciálního. Může to být vysvědčení, nová situace ve škole nebo v práci. Může to být hádka s kamarádem, s rodičem, s partnerem... Nebo třeba rozvod, výsledky lékařského vyšetření. Každý máme práh "obtížnosti" nastavený jinak a proto, co pro jednoho může být běžné, pro druhého může být obtížné nebo nezvladatelné.

Pokud tyto naše mechanismy selžou a nepomohou při řešení dané obtížné situace, nastává krize. To je stav, kdy si už s danou situací neumíme poradit. Při krizi většinou ztrácíme nadhled nad situací a potřebujeme zásah z vnějšku, který nám pomůže znovu vidět naše možnosti, jak náš problém řešit. Někdo se obrací do vlastní rodiny, ke kamarádům, známým. Pro jiné, je tady krizová pomoc. Specielně školení krizoví interventi pomáhají lidem v krizi tak, že pro ně vytvoří bezpečné a podpůrné prostředí. Tady mohou klienti vyjádřit své emoce, strachy a dalších prožitky, které aktuálně zažívají. Klient tu má možnost uvědomit si, co a proč se s ním děje. Společně pak hledají možnosti vedoucí ke stavu, ve kterém se klient bude cítit kompetentní situaci vyřešit, zvládnout. 


Proč je důležité krizi zachytit včas a pracovat s ní?

Krizová situace může být obdobím, kdy dochází ke změnám hodnot, rozvoje potenciálu, stabilizaci. Pokud jedinec tuto krizovou situaci nezvládá vlastními silami, je důležité mít možnost volby odborné pomoci. Jakmile krize není využita pro vlastní růst, nastává opačný efekt, tedy prohloubení problému. Může dojít ke spuštění duševního onemocnění nebo jeho relapsu, závislosti na návykových látkách, úmyslnému sebepoškozování, k sebevražedným myšlenkám.

Darujte

Darujte

Sledujte nás

ČTETE NÁŠ BLOG?

Kontakty

Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú,
sídlo organizace: náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy, 281 63
další centra: 
Praha Hostivař, K Horkám 23
Říčany, Tyrše a Fügnera 105/7

dat.schránka: s38nup5
IČ:22768602
generální ředitelství a statutární orgán:
+420 725 830 830

č. účtu: 107-1066130267/0100