Formuláře potřebné pro přijetí do sociálních služeb
Vyjádření ošetřujícího lékaře k osobě se zájmem o sociální služby |
Pro objednání nebo více informací kontaktujte Lenku Pekařovou - telefonicky na +420 727 864 773, e-mailem na lenka.pekarova@modredvere.cz nebo osobně ulice Tyrše a Fügnera 105/7, Říčany.
Voláte a nikdo to nezvedá? Zavoláme Vám zpět hned, jakmile to bude možné.
![]() |
Potřebujete si najít a udržet práci? Chcete podporu v jednání s úřady? Potřebujete podpořit, jak pečovat o domácnost? Chcete pomoci s finančním plánováním? Neorientujete se v mezilidských vztazích? Nevíte jak smysluplně trávit volný čas? Nemůžete najít práci? Neumíte se soustředit a plánovat? Neumíte hospodařit s financemi? Neumíte navazovat vztahy? Trávíte většinu času doma? Máte problémy s komunikací? Nezvládáte péči o domácnost nebo její členy? Máte diagnostikované duševní onemocnění? Máte diagnostikované mentální postižení? |
Pro kontakt na daného pracovníka klikněte na jeho jméno či fotografii.
Služba sociální rehabilitace:
Služba je realizována v souladu s § 70 zákona o sociálních službách (108/2006 Sb. ve znění pozdějších právních předpisů).
Pracovníci Modrých dveří se řídí Etickým kodexem.
Garantujeme individuální přístup.
Kdy pomáhá
Jak probíhá
Potřebujete něco jiného?
Pokud je vám méně než 15 nebo více než 85, nejste trvale hlášeni ve Středočeském kraji nebo nemáte diagnostikovanou některou z vymezených diagnóz (přehled zde), můžete se na nás obrátit s žádostí o pomoc s vyhledáním pro vás vhodné služby či organizace. Zažíváte-li akutní potíže a potřebujete podporu ihned, či v co nejbližší době, je možné využít naše služby Krizové pomoci.
Jaké aktivity služba nabízí a k čemu aktivity slouží
Během spolupráce s naším centrem vytváříte se svým pracovníkem individuální plán, který mapuje vaše osobní cíle. Máte samozřejmě právo své cíle měnit, jakož po jistou dobu cíle přesně neznat. Tomuto procesu se říká individuální plánování a je vám při něm k dispozici vždy jeden konkrétní pracovník Modrých dveří.
Forma služby
Služby jsou poskytovány buď ambulantní nebo terénní formou.
Ambulantní forma znamená, že klienti a klientky dochází do Terapeutického centra Modré dveře, z.ú. a služby využívají tam. Proces vstupu do služeb trvá zpravidla dvě až čtyři setkání a zabere zhruba 14 dnů až tři týdny (někdy méně) a to podle vzájemné domluvy schůzek. V průběhu vstupu je potřeba vyplnit některé formuláře. S jejich vyplněním Vám, v případě potřeby, pomůže konkrétní pracovník, či pracovnice centra Modré dveře.
Terénní forma znamená, že jsou služby poskytovány klientům a klientkám v jejich přirozeném prostředí, tedy buď doma, či na takovém místě, kde je služba zrovna potřebná. V rámci terénních služeb není poskytováno skupinové poradenství. Po prvním osobním nebo telefonickém kontaktu se klientům a klientkám ozve konkrétní pracovnice, nebo pracovník, kteří mohou terénní služby poskytovat. Domluví s klienty datum prvního kontaktu v terénu. Na něj zpravidla přijíždí dva naši pracovníci. Podle domluvy na tomto prvním kontaktu jsou pak služby dále poskytovány.
Pro využití terénních služeb není nutné dokládat Formulář lékaře.
Kam se obracet, když máme zavřeno (So, Ne, svátky, čas od 16:30 do 8:00)
Základní podpora - Linky důvěry pro dospělé (např. na Lince důvěry Centra krizové intervence PN Bohnice na tel.: 284 016 666)
Další poskytovatelé služeb sociální rehabilitace - k nalezení na webových stránkách MPSV - hledejte pod Sociální rehabilitace (pravý sloupec skoro dole)
Velmi stojíme o pohled klientů a klientek, i veřejnosti, na poskytované služby. Názory, či případné stížnosti vnímáme jako pro nás podstatné. Více o nich na Napište nám.
Posláním Modrých dveří je podporovat a zvyšovat soběstačnost, samostatnost a nezávislost duševně nemocných a mentálně postižených osob v oblasti ekonomické, sociální i kulturní, a to rozvojem jejich specifických schopností a dovedností. Využíváme již osvojené návyky klientů a posilujeme je mj. nácvikem a činností běžných pro samostatný život.
Při posuzování, jestli můžeme zájemcům služby nabídnout nebo nikoliv, hraje roli kromě věku, místa bydliště a očekávání zájemce také to, jakou diagnosu mají určenou od lékaře. V rámci ambulantních služeb se diagnosa prokazuje potvrzením od ošetřujícího lékaře. V případě terénních služeb toto potvrzení není nutné.
V rámci posuzování cílové skupiny z hlediska diagnosy mohou nastat dvě situace:
PRO SITUACI A) platí, že pracujeme s klienty a klientkami s následujícími diagnosami:
Pokud zájemce některou z výše vymezených diagnos diagnostikovanou nemá (má diagnostikovanou jinou nemoc), pak mu pracovníci organizace pomáhají najít služby, které jsou pro zájemce vhodné.
PRO SITUACI B) platí, následující postupy určení, zda zájemce spadá do cílové skupiny organizace:
1) Zájemce má od lékaře diagnostikovanou diagnosu z okruhu vymezeného v bodě A) a zároveň NEMÁ diagnostikovanou ani jednu z níže uvedených:
2) Zájemce má od lékaře diagnostikovanou diagnosu z okruhu vymezeného v bodě A), NEMÁ diagnostikovanou ani jednu z diagnos uvedených v bodě 1) a níže uvedené diagnosy a potíže, které z nich plynou pro klientovo fungování, NEJSOU hlavní zakázkou klienta:
Pokud jsou informace příliš složité, pracovníci organizace poradí, zda do cílové skupiny organizace zájemce patří, či nikoliv. V případě, že nikoliv, pomáhají zájemci najít pro něj vhodné služby.
Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú,
sídlo organizace: náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy, 281 63
další centra:
Praha Hostivař, K Horkám 23
Říčany, Tyrše a Fügnera 105/7
dat.schránka: s38nup5
IČ:22768602
č. účtu: 107-1066130267/0100
ředitelka organizace -statutární zástupce:
+420 725 830 830 modredvere@modredvere.cz